Follow us on
Malikia Resort Abu Dabbab

A LEGENDARY HOTEL IN A UNIQUE LOCATION

Malikia Resort Abu Dabbab is an ideal hotel located directly on Marsa Alam Beach. The hotel is shaped to be similar to the front bow of a ship sailing into the Red Sea from the front and the hotel top is perfect rounds the illusion of a luxury cruise liner.

Inspiring deep emotions of enchantment and fascination, Malikia Resort Abu Dabab Resort is renowned for its unparallel services, warm atmosphere and sense of romance uniquely combined in an exceptional setting and natural environment, inviting its guests to experience moments of pure luxury.

Awe-inspiring views, Marsa Alam sunsets provide the magnificent backdrop for this perennially gleaming, glistening luxury hotel that spills down the mountains of the magical Marsa Alam.

A Quiet, Charming Resort in Marsa Alam

Charakteristické rysy


Malikia Resort Abu Dabab zve k ztělesnění své identity a ducha prostřednictvím relaxace a jedinečného uspokojení.

*****

Hotel

Malikia Resort Abu Dabab se skládá z výborných služeb v elegantní atmosféře.

Stravování

Naše známé restaurace byly ověřeny na gastronomických kruzích a staly se referenčním bodem pro znalce potravin. Dokonalost a obětavost nabídky jsou založeny na místních produktech.


Umístění

Kulturní, historické a umělecké okolí, s celou řadou gastronomických možností a aktivit souvisejících s turistikou a zábavou.